بیش از 10 سال است به شرکت ها کمک می کنیم تا به اهداف مالی و تجاری خود برسند. Onum یک آژانس سئو محور مبتنی بر ارزش گذاری است.

آخرین اخبار
ارتباط با ما
تسمه کش

با سلام به سایت بازرگانی پایاپک خوش آمدید . جهت کسب اطلاعات در مورد تسمه کش تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 

تسمه کش یکی از اصلی ترین تجهیزات در صنعت بسته بندی محصولات با اندازه و ابعاد مختلف می باشد که تاثیر بسیار بالایی بر افزایش امنیت و جلوگیری از خسارت در زمان حمل و نقل و جا به جایی کالاها دارد. این تجهیزات بر اساس نحوه عملکرد و همچنین انرژی مورد نیاز برای بسته بندی به گروه های مختلف تسمه کش های دستی، بادی، بادی فلزی، نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک تقسیم بندی میشوند که تفاوت های زیادی در آنها به چشم میخورد. پایاپک؛ ارائه دهنده انواع دستگاه های بسته بندی در ادامه به معرفی این تجهیزات پرداخته و به مواردی از قبیل نحوه عملکرد، قیمت و موارد مهم در خرید این دستگاه ها اشاره خواهد پرداخت.

دستگاه تسمه کش چیست؟

در تمام کارگاه ها و کارخانجات تولیدی یکی از مهم ترین بخش ها به بسته بندی محصولات اختصاص داده میشود که اجرای صحیح آن نه تنها بر فروش تاثیر بسیار زیادی دارد، بلکه در آسان تر شدن حمل و نقل و جلوگیری از آسیب وارد شدن نیز موثر می باشد. برای دست یافتن به این هدف مهم در مرحله اول لازم است با توجه به نوع محصولات دستگاه بسته بندی مناسب را انتخاب نمود. به عنوان مثال، در بسته بندی محصولاتی که در اندازه های مختلفی تولید میشوند از تسمه های پلاستیکی یا پروپلین بسیار مقاومی استفاده میشود که از خروج کالاها از بسته جلوگیری می کنند. دستگاه تسمه کش به تجهیزاتی گفته میشود که به شیوه های مختلف نوارهای پلاستیکی یا فلزی مقاوم را دور محصولات قرار داده و محکم می کند.

انواع دستگاه تسمه کش

تجهیزات مورد نیاز برای قرار دادن و ثابت کردن نوار و تسمه دور محصولات دارای انواع بسیار زیادی بوده و بر اساس میزان تیراژ کارگاه ها و واحدهای تولیدی و اندازه و ابعاد کالاها گزینه های متنوعی به کار برده میشوند. یکی از مهم ترین فاکتورها برای دسته بندی دستگاه های تسمه کش، منبع تامین انرژی مورد نیاز برای آنها می باشد که بر این اساس به چند گروه زیر تقسیم بندی میشوند:

تسمه کش دستی

ارزان ترین و رایج ترین تجهیزات مورد نیاز برای محکم کردن کالاها با تسمه توسط انرژی دست عمل می کنند و به همین دلیل جا به جایی آسان و قیمت ارزانی دارند. دستگاه تسمه کش دستی تجهیزات کوچک و سبکی می باشند که پس از قرار گرفتن تسمه در اطراف محصول توسط اپراتور، دو سر آن کنار هم قرار گرفته و با دستگاه به هم متصل میشوند. از مهم ترین ویژگی های این دستگاه ها می توان به استفاده از بست و گیره برای اتصال آنها بر روی محصول و محکم کردن دو سر تسمه اشاره نمود.

از مزایای دستگاه های تسمه کش دستی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قیمت این دستگاه ها نسبت به بقیه ارزان تر می باشد.
 • با توجه به قابلیت جا به جایی و حمل و نقل آسان، از تسمه کش دستی می توان برای بسته بندی محصولات با ابعاد بسیار بزرگ استفاده نمود.
 • تمام مراحل تسمه کشی در این دستگاه ها اپراتور انسانی حضور دارد و با نیروی دست کارها انجام میشود، به همین دلیل سرعت بسته بندی نسبت به سایر تجهیزات کمتر است. این دستگاه ها گزینه مناسبی برای کارگاه هایی هستند که تیراژ آنها در سطح بسیار پایین قرار دارد.
 • تسمه های به کار رفته در دستگاه تسمه کش دستی PP یا پلی پروپلین و PET می باشد.

 

تسمه کش

خواندن مطالب درمورد دستگاه سیل لیوان:

تسمه کش بادی

گروه دیگری از این تجهیزات که قابل حمل و نقل و جا به جایی می باشند، با انرژی باد عمل نموده و به همین دلیل به آنها دستگاه تسمه کش بادی گفته میشود. این دستگاه ها شباهت زیادی با نوع دستی دارند، با این تفاوت که منبع تامین انرژی آنها کمپرسور باد می باشد. دستگاه تسمه کش بادی به دلیل جا به جایی آسان و عدم نیاز به گیره و بست برای کالاهای بزرگ و حجیم مورد استفاده قرار میگیرد. مهم ترین ویژگی های این دستگاه ها عبارتند از:
 • دستگاه های بادی وزن سبکی داشته و پنوماتیک می باشند و با قدرت باد فشار مورد نیاز برای اتصال دو سمت تسمه تامین میشود.
 • تمام مراحل قرار گرفتن تسمه دور محصول، کشش و اتصال دو سر آنها به هم بدون دخالت دست اپراتور انسانی انجام میشود. به همین دلیل سرعت نسبتا بالایی داشته و برای کارگاه ها با میزان تولید متوسط می تواند گزینه مناسبی باشد.

دستگاه تسمه کش شارژی

این گروه از دستگاه ها پرتابل یا قابل حمل بوده و وزن سبکی دارند و مهم ترین مزیت و ویژگی ها، قابل شارژ بودن آنها می باشد. دستگاه تسمه کش شارژی به نیروی الکتریکی نیاز داشته و باتری های قرار گرفته در آن قابل شارژ می باشند و می توان در محیط های مختلف از آنها استفاده نمود. این تجهیزات برای قرار دادن تسمه های پلاستیکی در اطراف محصولات به بست و گیره نیاز نداشته و با فشردن دکمه تمام مراحل کار انجام میشود.

تسمه کش برقی

در کارگاه ها و کارخانجات با تیراژ بالا به دلیل نیاز به سرعت بسیار زیاد در بسته بندی و جا به جایی محصولات، از تجهیزات بادی و دستی برای تسمه کشی نمی توان استفاده نمود. دستگاه های مورد استفاده در چنین محیط هایی انرژی مورد نیاز خود را از برق تامین می کنند و به دو گروه کلی زیر تقسیم بندی میشوند:

تسمه کش نیمه اتوماتیک

همان طور که از نام این گروه از دستگاه ها مشخص است، به صورت نیمه اتوماتیک عمل نموده و بخشی از اقدامات برای بسته بندی با تسمه توسط اپراتور انسانی صورت میگیرد. این دستگاه ها سرعت بالایی داشته و عملکرد آنها به صورت زیر می باشد:
 • پس از قرار گرفتن تسمه در قرقره های مخصوص، سر نوار به بالای دستگاه منتقل میشود.
 • محصول یا محصولات مورد نظر روی میز دستگاه قرار گرفته و اپراتور انسانی نوار را دور آن چرخانده و در نهایت سر نوار به درون محفظه مخصوص وارد میشود.
 • دستگاه دو سر تسمه را کشیده و با سرعت بسیار بالا به هم متصل نموده و مابقی نوار قیچی میشود.
تسمه کش اتوماتیک

تسمه کش تمام اتوماتیک

پیشرفته ترین دستگاه های تسمه کش به صورت اتوماتیک عمل می کنند و در هیچ یک از مراحل به اپراتور انسانی نیاز نمی باشد. این دستگاه ها با سرعت بسیار بالا، بدون صدا و کاملا روان نوارهای PET یا PP را دور محصولات قرار داده و دو سر آنها را به هم متصل می کنند.

دستگاه تسمه کش چگونه محصولات را بسته بندی می کند؟

همان طور که در طول متن اشاره شد، عملکرد این دستگاه ها در مرحله اول به نوع دستگاه بستگی دارد. البته روند کار در تمام این تجهیزات شبیه به هم می باشد و تنها تفاوت در نیاز یا عدم نیاز به اپراتور انسانی برای قرار گرفتن نوار دور محصول می باشد. روند کلی کار در این دستگاه ها به صورت زیر می باشد:
 • ابتدا نوار به شیوه های مختلف از قبیل اتوماتیک یا توسط اپراتور انسانی دور محصول قرار میگیرد.
 • به منظور فیکس شدن تسمه دور محصول عملیات کشش توسط دستگاه صورت گرفته و در نهایت دو سر تسمه به هم متصل میشود. در این مرحله ادامه نوار قیچی شده و این روند برای سایر محصولات تکرار میشود.

تعمیر دستگاه تسمه کش

نکته بسیار مهمی که نه تنها برای تعمیر دستگاه تسمه کش، بلکه برای تمام دستگاه های صنعتی باید مد نظر داشت، عدم تعمیر بدون دانش و تخصص می باشد. توجه داشته باشید که هر یک از این دستگاه ها با توجه به نوع و برند تولید کننده دارای ساختار داخلی متفاوتی می باشد. به همین دلیل نداشتن اطلاع از سیستم داخلی و نحوه عملکرد باعث میشود تا نه تنها تعمیر دستگاه به درستی صورت نگیرد، بلکه خسارت زیادی را نیز به همراه خواهد داشت. بهترین انتخاب در این شرایط، خرید دستگاه از مراکز معتبر و دارای گارانتی و خدمات پس از فروش می باشد تا اشکالات و خرابی های بوجود آمده در آنها را برطرف نمایند.

قیمت دستگاه تسمه کش

تنوع در دستگاه های تسمه کشی بسیار زیاد می باشد و به همین دلیل نرخ و قیمت های ارائه شده برای آنها نیز در بازه گسترده ای قرار دارند. نوع دستگاه (دستی، باید و نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک)، ارتفاع و اندازه و ابعاد آن، قابلیت ها، سرعت چرخش نوار، برند تولید کننده و داخلی یا خارجی بودن آنها همگی می توانند تاثیر بسیار زیادی بر قیمت دستگاه تسمه کش داشته باشند. با توجه به اینکه این تجهیزات اغلب وارداتی می باشند و تحت تاثیر نوسانات ارز قرار دارند، لذا پیشنهاد می کنیم برای استعلام قیمت با کارشناسان گروه پایا پک تماس بگیرید.

۵ نکته مهم در خرید دستگاه تسمه کش

برای اینکه بتوانید بیشترین کارایی و راندمان را از این تجهیزات دریافت کنید، لازم است در خرید دستگاه تسمه کش به چند نکته مهم توجه داشته باشید که عبارتند از:

 • این دستگاه های از نظر نوع نوار و جنس و عرض آنها با هم متفاوت می باشند و لازم است با توجه به نوع محصولات مورد نظر بهترین گزینه را انتخاب و خریداری کنید.
 • اندازه و ابعاد محصولات مورد نظر و وزن آنها در انتخاب و خرید تسمه کش اهمیت بسیار زیادی دارند. لذا لازم است در زمان انتخاب و خرید دستگاه هایی را انتخاب کنید که از نظر ارتفاع و قدرت تحمل وزن با محصولات مورد نظر شما تناسب داشته باشند.
 • خرید تسمه کش را از مراکز معتبر انجام دهید که گارانتی و خدمات پس از فروش ارائه می دهند. این خدمات تا حد زیادی می تواند تضمین کننده کیفیت دستگاه باشد.
 • بر اساس تیراژ کارگاه و تعداد محصولاتی که لازم است در ساعت بسته بندی شوند، دستگاه را انتخاب کنید. به عنوان مثال، خرید تجهیزات دستی برای کارخانجات صنعتی بزرگ با تیراژ بالا قطعا انتخاب خوبی نخواهد بود و بهتر است دستگاه های اتوماتیک را برای این منظور خریداری کنید.
 • برند تولید کننده دستگاه اهمیت بسیار زیادی دارد و ارتباط مستقیم با میزان کارایی و کیفیت دارد و نباید در زمان خرید از آن غافل شد.

خرید و فروش دستگاه تسمه کش

گروه پایا پک یکی از معتبرترین و شناخته شده ترین تیم ها در حوزه خرید و فروش دستگاه تسمه کش (Strapping Machine)بوده و انواع دستگاه های دستی، بادی و نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک را با کارایی بالا و قیمت مناسب ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هر یک از تجهیزات ارائه شده توسط این مجموعه می توانید از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در پایین صفحه با کارشناسان پایا پک در ارتباط باشید.

جهت مشاهده ویدئو زیر فیلتر شکن روشن نمایید:

تسمه کش به تجهیزاتی گفته میشود که به شیوه های مختلف نوارهای پلاستیکی یا فلزی مقاوم را دور محصولات قرار داده و محکم می کند.

دستی ، شارژی ، بادی ، برقی ، اتوماتیک و نیمه اتوماتیک

با توجه به اینکه این تجهیزات اغلب وارداتی می باشند و تحت تاثیر نوسانات ارز قرار دارند، لذا پیشنهاد می کنیم برای استعلام قیمت با کارشناسان گروه پایاپک تماس بگیرید.

تسمه کش یکی از محصولات شرکت بازرگانی پایاپک ارائه دهنده انواع دستگاه های بسته بندی می باشد . جهت ثبت سفارش با شماره ٠٩١٢٣٨٣٧١٩٩ تماس برقرار نمایید.

نظرات (۲)

 1. جواد
  ۱۴۰۰-۰۶-۳۰ پاسخ

  دستگاه تسمه کش دستی هم موجود دارین؟

  • پایاپک
   ۱۴۰۰-۰۶-۳۰ پاسخ

   برای اطلاع از دستگاه های موجود با شماره های زیر تماس برقرار نمایید:
   ۵۵۶۹۶۱۳۲
   ۵۵۶۹۸۶۶۰
   همراه: ٠٩١٢٣٨٣٧١٩٩

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *