Table of Contents

دستگاه دوخت نایلونی یکی از مهم ترین تجهیزاتی است که در حال حاضر در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. در پی پیشرفت و گسترش صنایع مختلف دنیا مانند صنایع الکترونیکی، شیمیایی، دارویی، غذایی و… استفاده از تجهیزاتی که به بسته بندی وسایل مربوط می شود از سیری صعودی برخوردار می باشد.

از همین رو در این مقاله ما سعی داریم به توضیحی کامل و جامع در مورد دستگاه دوخت نایلونی بپردازیم؛ بنابراین اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید در ادامه این مطلب همراه ما باشید!
از انواع محصولات پایاپک می توان به
دستگاه دوخت پلاستیک،دستگاه سیل لیوان و دستگاه گونی دوز اشاره کرد.

دستگاه دوخت نایلونی - پایا پک

دستگاه دوخت نایلونی چیست؟

از جمله تجهیزات بسیار مهم در صنعت بسته بندی می توان به دستگاه دوخت پلاستیک اشاره کرد. این دستگاه با نام های دیگری چون دستگاه پرس نایلون یا پرس پلاستیک نیز شناخته می شود. برخی تنها فکر می کنند که کاربرد بسته بندی و استفاده از دستگاه دوخت نایلونی تنها زیبا جلوه دادن محصولات می باشد، اما این تفکر کاملا اشتباه می باشد بسته بندی های مختلف و استفاده از دستگاه دوخت نایلونی تاثیر زیادی روی بهداشت محصولات دارد. بسته بندی در نظر مصرف کنندگان و مشتریان نیز اهمیت بسیاری دارد این مسئله یکی از دلایل پیشرفت صنعت بسته بندی می باشد.

امروزه دیگر اهمیتی ندارد که از چه مکانی خرید می کنید؛ چرا که دستگاه دوخت نایلونی در هر مکان و مغازه ای مانند عطاری ها و کسب و کارهای مختلف و حتی در منازل نیز وجود دارند. نحوه کارکرد این دستگاه بسیار ساده بوده و به فضای زیادی نیز نیاز نداشته از همین رو امکان بسته بندی با بالاترین سرعت وجود خواهد داشت.

به طور کلی دستگاه دوخت نایلونی برای دوخت پلاستیک های مختلفی مانند سلفون، کیسه های حجیم، نایلون، پلی اتیلن و … استفاده می شود. در حال حاضر نیز خوشبختانه تولید کنندگان و شرکت های بسیاری در زمینه ساخت این دستگاه فعالیت دارند. اگر ادامه این مطلب را دنبال کنید با یکی از بهترین تولید کنندگان بزرگ دستگاه دوخت نایلونی و مزایا و نحوه خرید این دستگاه بیشتر آشنا خواهید شد.

طرز استفاده از دستگاه دوخت نایلونی

روش کارکرد دستگاه های مختلف با یک دیگر متفاوت است، در صورتی که به خوبی از نحوه کار کرد دستگاه آگاهی نداشته باشید مطمئنا با مشکل مواجه خواهید شد. آشنایی با نحوه کار کرد دستگاه دوخت نایلونی باعث می شود که به راحتی بسته بندهای خود را انجام دهید. به همین علت در ادامه قصد داریم نحوه کارکرد این دستگاه را برای شما عزیزان و همراهان گرامی شرح دهیم.

این دستگاه دارای یک پدال المنتی است، پدال المنتی در دستگاه دوخت نایلونی وظیفه دوخت را بر عهده دارد. در صورتی که اپراتور این پدال را فشار دهد المنتی که به آن متصل است به سرعت داغ شده و پلاستیک مورد نظر پرس شده و عملیات دوخت کامل می گردد. المنت دستگاه دوخت نایلونی پس از رها شدن پدال به سرعت سرد می شود.

دستگاه دوخت نایلونی در انواع صنعتی نیز توسط تولید کنندگان تولید می شود. تنها تفاوت دستگاه دوخت نایلونی غیر صنعتی با دستگاه دوخت نایلونی صنعتی و نیمه صنعتی توان و قدرت بیشتر المنت آن ها برای بسته بندی مواد می باشد.

انواع دستگاه دوخت نایلونی

دستگاه دوخت نایلونی در حال حاضر انواع مختلفی دارد، این دستگاه به علت اهمیت بسیار زیاد در صنایع مختلف در نوع های متفاوتی تولید شده و هر کدام از آن ها را می توان برای کاربرد های به خصوصی مورد استفاده قرار داد. در ادامه برخی از محبوب ترین انواع دستگاه دوخت نایلونی را به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد.

دستگاه دوخت نایلونی دستی یا دستگاه پرس دستی

دستگاه دوخت نایلونی دستی از جمله ارزان ترین نوع های این دستگاه ها بوده و از قیمت بسیار مقرون به صرفه ای برخودار است. قیمت این دستگاه باعث شده افراد به راحتی بتوانند آن را تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهند.

دستگاه دوخت نایلونی معمولا در ابعاد ۲۰ سانتی متری یا ۱۰۰ سانتی متر ساخته می شوند و معمولا برای مصارف خانگی، استفاده در عطاری ها، آجیل فروشی ها، سوپرمارکت ها و داروخانه ها به منظور بسته بندی وسایل استریل شده به کار می رود.

نحوه کار کردن با این دستگاه بسیار راحت بوده و همانطور که گفتیم اپراتور با فشردن پدال به راحتی می تواند دوخت نایلون را انجام دهد.

دستگاه دوخت نایلونی پدالی

از جمله انواع دیگر دستگاه های دوخت نایلونی می توان به دستگاه دوخت نایلونی پدالی اشاره کرد. دستگاه های پدالی از قدیمی ترین انواع دستگاه دوخت نایلونی محسوب شده و می توان آن ها را برای کاربرد های صنعتی و نیمه صنعتی به کار برد.

دستگاه دوخت نایلونی پدالی در دوخت انواع پلاستیک سرعت بسیاری دارد و با توجه به قیمت مناسب از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است.

دستگاه دوخت نایلونی ریلی

دستگاه دوخت نایلونی ریلی که دستگاه سیل ریلی حرارتی نیز گفته می شود. این دستگاه به فرشته نجات تولید کنندگان معروف بوده و انواع مختلفی دارد که عبارت اند از دستگاه دوخت نایلونی ریلی افقی، دستگاه دوخت نایلونی عمودی و همچنین دستگاه دوخت نایلونی ریلی افقی پایدار.

دستگاه دوخت نایلونی ریلی مزایای زیادی دارد که از جمله آن ها می توان به سرعت بالا در دوخت، قابلیت تنظیم دما، قابلیت تنظیم فشار، قابلیت تنظیم دوخت، انجام دوخت های یک سانتی متری و مناسب برای زمینه ها و مشاغل مختلف اشاره کرد.

دستگاه دوخت نایلونی وکیوم

دستگاه بسته بندی یا دوخت نایلونی وکیوم از دیگر دستگاه های پرس برای دوخت یا پرس پلاستیک می باشد. این دستگاه علاوه بر اینکه به خوبی می تواند پلاستیک ها را دوخت بزند قادر به وکیوم کردن بوده و همچنین تزریق گاز را نیز به بسته بندی انجام می دهد.

ابعاد بسیار مختلفی از دستگاه دوخت نایلونی وکیوم در بازار وجود دارد که می توان با توجه به کارایی و نیاز خود مناسب ترین آن را خریداری کرد.

لازم به ذکر است که این دستگاه از نظر نوع نیز شامل چند دسته می شود، که شامل دستگاه دوخت نایلونی وکیوم خانگی، دستگاه دوخت نایلونی وکیوم رومیزی، دستگاه دوخت نایلونی وکیوم ایستاده و همچنین دستگاه بسته بندی و پرس وکیوم دو کابین می گردد.

دستگاه دوخت نایلونی پنوماتیک

دستگاه دوخت یا پرس کیسه پنوماتیک نوعی دستگاه دوخت حرارتی است و برای مصارف نیمه صنعتی و صنعتی مناسب می باشد. این دستگاه دارای سیستم خنک کننده هوا بوده و از قابلیت نصب کمپرسور نیز برخوردار است.

با نصب کمپرسور این دستگاه کاربردی تر شده و در زمینه های گستردی می توان از آن استفاده کرد.

خرید دستگاه دوخت نایلونی

اگر قصد دارید یک دستگاه دوخت نایلونی خریداری کنید. باید به نکات بسیاری توجه داشته باشید، در زیر برخی از نکات مربوط به خرید دستگاه دوخت نایلونی را بررسی خواهیم کرد؛ لازم به ذکر است با در نظر گرفتن این نکات حتما خرید هوشمندانه تری خواهید داشت.

ابعاد دستگاه

یکی از مسائلی که قبل از هر چیز و هنگام خرید دستگاه دوخت نایلونی باید به آن توجه کنیم ابعاد دستگاه می باشد. اگر می خواهید در جابه جایی این دستگاه و بهره وری از آن به مشکل برنخورید بهتر است که ابعاد دستگاه را در نظر بگیرید. برای مثال اگر می خواهید از این دستگاه  در منزل استفاده کنید بهترین انتخاب برای شما دستگاه دوخت پلاستیک دستی است. اما در صورت استفاده از این دستگاه در کارگاه ها پرس های پدالی یا ریلی را می توانند مناسب ترین انتخاب شما باشند، چرا که به جابه جایی مداوم آن ها نیازی نیست.

وزن دستگاه

وزن دستگاه نیز مانند ابعاد آن بسیار مهم بوده و در صورت انتخاب اشتباه دستگاه در زمینه جابه جایی برای آن مشکل ایجاد می شود. بهتر است دستگاهی خریداری کنید که متناسب با نیاز و کاربرد شما باشد به شما پیشنهاد می کنیم برای استفاده راحت از این دستگاه مدل های پدالی، دستی یا ریلی را خریداری کنید؛ چرا که وزن آن ها نسبت به دیگر دستگاه های دوخت نایلونی کمتراست.

میزان عرض دوختی دستگاه

بهتر است بدانید که هر دستگاه دوخت نایلونی قادر به دوخت عرض مشخصی می باشد، اندازه این دستگاه باید با توجه به اندازه بسته ای که قصد دارید آن را پرس کنید انتخاب کرده و حتما به آن توجه داشته باشید. برای مثال دستگاه دوخت نایلونی دستی توانایی پرس عرض ۲ میلی متر تا ۸ میلی متر را دارد و دستگاه ریلی می توان تا عرض ۱۰ میلی متر را دوخت بزند.

وزن محصول

تنها وزن دستگاه برای خرید مد نظر نیست شما برای خرید بهترین و مناسب ترین دستگاه دوخت نایلونی باید به وزن محصولاتی که قرار است بسته بندی کنید نیز توجه داشته باشید. برای مثال دستگاه دوخت نایلونی رومیزی می تواند تا ۵ کیلو گرم را بسته بندی کند، در صورت بسته بندی با وزن بیشتر باید دستگاه های پدالی و ریلی را مورد استفاده قرار دهید.

قابلیت نصب تاریخ زن

دستگاه های دوخت نایلونی پدالی و ریلی دستگاه های صنعتی هستند که در کارگاه ها و کارخانجات مورد استفاده قرار می گیرند. این دستگاه ها از چندین قابلیت بهره مند بوده و حتی امکان درج تاریخ روی بسته بندی ها را دارند. در صورت خرید این دستگاه ها شما می توانید تاریخ انقضا، تولید، برند و… را به راحتی روی بسته بندی های خود درج کنید.

در صورت توجه به موارد بالا می توانید بهترین دستگاه دوخت نایلونی را برای کارایی مورد نظر خود خریداری کنید. خوشبختانه در حال حاضر شرکت های بسیار زیادی در زمینه تولید و ساخت دستگاه دوخت نایلونی فعالیت دارند، خرید این دستگاه ها به راحتی امکان پذیر بوده و به سادگی می توان انواع مختلف آن ها را تهیه کرد.

اما لازم به ذکر است که نمی توان به هر تولید کننده ای برای خرید این دستگاه اعتماد کرد، چرا که نمی توان تضمین کرد تمامی تولید کنندگان کیفیت را در ساخت تجهیزات خود رعایت کرده اند. از همین رو در ادامه قصد داریم یکی از بهترین شرکت ها در این زمینه را به شما عزیزان معرفی کنیم. پس  ادامه مطلب را از دست ندهید!

فروش دستگاه دوخت نایلونی

شرکت بازرگانی پایا پک یکی از تولید کنندگان دستگاه دوخت نایلونی در ایران است. این شرکت بعد از گذشت سال های طولانی و با برنامه ریزی های بلند مدتی که انجام داده توانسته خلاقیت بسیار زیادی در زمینه تولید و طراحی ماشین های دوخت نایلونی ارائه کند. این شرکت با تکیه بر توانایی ها و دانش فنی خود دستگاه های دوختی با ظاهر مدرن و زیبا تولید کرده و در اختیار مصرف کنندگان قرار داده است.

پایا پک متخصصانی خبره جهت ارائه مشاوره رایگان و همچنین اطلاع رسانی های مختلف در زمینه راه اندازی خطوط بسته بندی استخدام کرده است. بهتر است بدانید که تمامی ماشین آلات و تجهیزاتی که در این کارخانه تولید می گردد از گواهینامه CE و ISOO 9002 اروپا بهره مند می باشد.

مصرف کنندگان عزیز برای خرید تجهیزات مختلف بسته بندی می توانند از طریق این شرکت اقدام کنند. چرا که این تولید کننده انواع مختلف دستگاه ها دوخت نایلونی را همانطور که در بالا نیز به آن اشاره کردیم تولید کرده و در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد.

با خرید دستگاه های مختلف از این تولید کننده می توانید مطمئن باشید که با کیفیت ترین و بهترین آن را خریداری کرده اید. در کیفیت تجهیزات تولید شده شرکت پایا پک هیچ شک و شبه ای وجود نخواهد داشت، با تهیه دستگاه دوخت نایلونی از این شرکت ایرانی شما صاحب دستگاهی با استاندارد های بین المللی خواهید شد.

 

دستگاه دوخت نایلونی - پایا پک

قیمت دستگاه دوخت نایلونی

قیمت دستگاه های دوخت نایلونی تحت تاثیر عوامل بسیار زیادی قرار می گیرد، معمولا قیمت این دستگاه با توجه به ویژگی هایی چون ابعاد، وزن و بهره مندی از قابلیت های مختلف متغییر است. دستگاه های دوخت نایلونی در مدل های مختلف و با قیمت های پایین تا قیمت های بالا در بازار وجود دارند.

لازم به ذکر است که همیشه دستگاه گران قیمت تر به منزله بهترین و مناسب ترین دستگاه برای شما نخواهند بود و از طرف دیگر نیز همواره ارزان بودن یک دستگاه نشان از بی کیفیتی آن نیست. باید در نظر داشته باشید که همیشه خرید را تنها برحسب نیاز خود انجام دهید؛ چرا که در برخی مواقع شما ممکن است با خرید یک دستگاه ارزان قیمت قادر به برطرف کردن نیازهای خود نباشید. بنابراین بهتر است برای خرید هر نوع دستگاه دوخت نایلونی با مشاوران پایا پک ارتباط برقرار کرده و مناسب ترین دستگاه را خریداری کنید.

ذکر این نکته بسیار ضروری است که خرید دستگاه های دوخت نایلونی از دو جهت حائز اهمیت است، در ادامه قصد داریم به بررسی آن ها بپردازیم.

جنبه های بهداشتی استفاده و خرید دستگاه دوخت نایلونی

یکی از مهم ترین جنبه های خرید دستگاه دوخت و پرس نایلونی جنبه بهداشتی است، همه ما برای نگهداری مواد غذایی مختلف به منظور جلوگیری از نفوذ اکسیژن و ماندگاری بیشتر آن ها با حفظ تراوت و تازگی آن ها بسته بندی می کنیم. اما معمولا بسته بندی ها نمی توانند امکان نگهداری بیش از اندازه مواد غذایی را برای ما فراهم کنند مگر آنکه دستگاه های دوخت نایلونی وکیومی را مورد استفاده قرار دهیم. این دستگاه ها با تزریق گاز به مواد غذایی داخل بسته بندی دوام و ماندگاری آن ها بیشتر خواهند کرد.

به جرئت می توان که اکثر مواد غذایی برای نگهداری به بسته بندی نیاز دارند، برای مثال برای بسته بندی تغذیه کودکان، فریز کردن مواد غذای مختلف در فریز جدا کردن موادی مانند سبزیجات، مرغ، ماهی، ادویه جات، گوشت و… در منزل باید از بسته بندی استفاده کرد.

به علاوه همانطور که در اکثر مغازه ها مشاهده می کنید در حال حاضر برای فروش محصولات مختلف نیز آن ها را در بسته بندی هایی که به کمک دستگاه دوخت ایجاد کرده اند به فروش می رسانند. این مسئله از جمله مهم ترین جنبه های استفاده از دستگاه های دوخت نایلونی در صنایع مختلف می باشد.

جنبه تجاری استفاده و خرید دستگاه دوخت نایلونی

یکی از مسائل بسیار مهم در تجارت روز دنیا بسته بندی مواد برای فروش می باشد ، لازم به ذکر است که بسته بندی شکل ظاهری محصول را ارتقا داده و به فروش بیشتر آن کمک می کند.

به علاوه یک بسته بندی شکیل می تواند اعتبار تولید کننده را تا حد زیادی افزایش دهد و به طریقی نشان از کیفیت محصول یا به اصطلاح مرغوبیت آن محصول باشد. به جرئت می توان گفت که بسته بندی محصولات قادر به افزایش میزان سود حاصل از کسب و کار های مختلف می باشند.

جمع بندی

مطمئنا تا اینجای این مطلب دریافته اید که تنوع بسیار زیاد دستگاه دوخت نایلونی باعث شده در هر مکانی و به منظور هر نوع بسته بندی آن را مورد استفاده قرار می دهند.

با توجه به مطالبی که در بالا گفته شد اگر شما به دنبال خرید یک دستگاه جمع و جور و ساده برای بسته بندی ادویه جات و مواردی از این قبیل می باشید، بهترین انتخاب برای شما یک دستگاه دوخت حرارتی ساده یا دستی است. قیمت و اندازه این دستگاه برای کاربرد های ساده و خانگی کاملا مناسب می باشد و نیاز شما را بر طرف خواهد کرد.

اما در صورتی که برای بسته بندی مقدار حجیم تری قصد دارید از دستگاه دوخت نایلونی استفاده کنید انتخاب بهتر برای شما دستگاه دوخت پدالی و یا دستگاه دوخت ریلی است. این دستگاه امکان بسته بندی مواد بیشتر از ۵ کیلو را برای شما فراهم خواهد کرد. به علاوه سرعت عمل شما در بسته بندی محصولات با کمک این نوع دستگاه ها بالا تر می رود. اما به هر حال این دستگاه ها کاربرد صنعتی داشته و معمولا برای استفاده در کارگاه ها یا کارخانه جات از آن ها بهره می گیرند.

امیدواریم که خواندن مطالب فوق اطلاعات و دانش شما را در زمینه شناخت دستگاه دوخت نایلونی کامل کرده و پاسخ تمامی سوالات خود در این زمینه را دریافته باشید. از همراهی شما صمیمانه سپاسگذاریم.

 

با ما تماس بگیرید

به منظور تسهیل در فرآیند انتخاب و خرید دستگاه دوخت نایلونی، کارشناسان پایا پک مشاوره رایگان قبل از خرید هر یک از محصولات خود ارائه می دهند.

سوالات متداول دستگاه دوخت نایلونی

به طور کلی دستگاه دوخت نایلونی برای دوخت پلاستیک های مختلفی مانند سلفون، کیسه های حجیم، نایلون، پلی اتیلن و … استفاده می شود. در حال حاضر نیز خوشبختانه تولید کنندگان و شرکت های بسیاری در زمینه ساخت این دستگاه فعالیت دارند. اگر ادامه این مطلب را دنبال کنید با یکی از بهترین تولید کنندگان بزرگ دستگاه دوخت نایلونی و مزایا و نحوه خرید این دستگاه بیشتر آشنا خواهید شد.

این دستگاه دارای یک پدال المنتی است، پدال المنتی در دستگاه دوخت نایلونی وظیفه دوخت را بر عهده دارد. در صورتی که اپراتور این پدال را فشار دهد المنتی که به آن متصل است به سرعت داغ شده و پلاستیک مورد نظر پرس شده و عملیات دوخت کامل می گردد. المنت دستگاه دوخت نایلونی پس از رها شدن پدال به سرعت سرد می شود.

قیمت دستگاه های دوخت نایلونی تحت تاثیر عوامل بسیار زیادی قرار می گیرد، معمولا قیمت این دستگاه با توجه به ویژگی هایی چون ابعاد، وزن و بهره مندی از قابلیت های مختلف متغییر است. دستگاه های دوخت نایلونی در مدل های مختلف و با قیمت های پایین تا قیمت های بالا در بازار وجود دارند.

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.