بیش از 10 سال است به شرکت ها کمک می کنیم تا به اهداف مالی و تجاری خود برسند. Onum یک آژانس سئو محور مبتنی بر ارزش گذاری است.

آخرین اخبار
ارتباط با ما
دستگاه سلفون کش

با سلام به سایت بازرگانی پایاپک خوش آمدید . جهت کسب اطلاعات در مورد سلفون کش تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 

سلفون کش یا استرچ کش یکی از ضروی ترین و اصلی ترین تجهیزات برای بسته بندی مواد غذایی یا سایر مواد و کالاها می باشد که لایه هایی از سلفون را بر روی بسته قرار می دهد. این تجهیزات در اندازه و ابعاد مختلفی تولید و از نظر عملکرد نیز با هم تفاوت های زیادی دارند.

به همین دلیل نه تنها گزینه ای کاربردی برای کسب و کارهای خانگی و کارگاه های تولیدی کوچک به شمار می رود، بلکه در بخش های صنعتی نیز جایگاه مهمی دارد. پایا پک؛ ارائه دهنده انواع دستگاه استرچ کش دستی، نیمه اتوماتیک و اتوماتیک در ادامه به مواردی از قبیل قیمت، ویژگی ها، نحوه عملکرد، جنس و نکات مهم در ساخت و خرید آنها اشاره خواهد داشت.

سلفون کش چیست؟

استفاده از روکش های مختلف پلاستیکی، پارچه ای و کاغذی بر روی کالاها و محصولات تولیدی کارخانه ها و کارگاه ها دلایل زیادی دارد که از مهم ترین آنها می توان به محافظت از مواد مورد نظر اشاره نمود. این مساله مخصوصا در بسته بندی مواد غذایی اهمیت زیادی دارد. به طوریکه برای جلوگیری از نفوذ هوا، گرد و غبار و ذرات و ویروس های آلوده از روکش های سلفونی برای مواد غذایی و سبزیجات استفاده میشود. به مجموعه تجهیزاتی که با حرارت دهی، لایه هایی از سلفون را بر روی بسته بندی قرار داده و اضافه های آن را برش داده و مابقی را به لبه های ظرف می چسباند اصلاحا دستگاه سلفون کش یا استرش کش گفته میشود. البته لازم به ذکر است که این تجهیزات تنها برای سلفون کشی مواد غذایی کاربرد نداشته و در صنایع مختلف برای بسته بندی کالاها و محافظت از آنها در برابر خراشیدگی و غیره نیز استفاده میشود.

انواع دستگاه سلفون کش

با توجه به میزان تولیدات و نوع آنها حق انتخاب بالایی برای خرید سلفون کش خواهید داشت. این گروه از ماشین آلات مانند سایر دستگاه های بسته بندی از تنوع بالایی برخوردار بوده و قابلیت های متعددی توسط برندهای مختلف در آنها پیاده سازی شده است. از کاربردی ترین انواع دستگاه استرچ کش می توان به موارد زیر اشاره نمود:

دستگاه سلفون کش خانگی و دستی

به دلایل مختلف از قبیل بسته بندی مواد غذایی مورد نیاز در منزل یا فعالیت در کسب و کارهای خانگی به دستگاه های دستی برای قرار دادن روکش سلفون نیاز پیدا میشود. همان طور که از نام این تجهیزات و ماشین آلات مشخص است، در اندازه و ابعاد کوچکی تولید شده و در فرآیند قرار دادن سلفون روی بسته بندی، اپراتور انسانی نقش مهمی دارد. دستگاه های سلفون کشی دستی و خانگی چند ویژگی مهم دارند که عبارتند از:
 • اندازه و ابعاد این ماشین آلات کوچک می باشد، به همین دلیل جا به جایی آنها آسان است.
 • عرض های ۴۵ و ۵۰ سانتی متری رول های سلفون موجود در بازار را پشتیبانی می کنند.
 • با توجه به اینکه روکش سلفون بر روی بسته های مورد نظر توسط اپراتور انجام میشود، به همین دلیل سرعت سلفون کشی در آنها پایین است.
 • متریال به کار رفته برای بدنه این دستگاه ها فولاد و استیل ۳۰۴ و ۳۰۶ می باشد که ضد زنگ هستند.
 • با توجه به سرعت پایین در استرچ پیچی بسته بندی ها، این ماشین آلات برای محیط های صنعتی با تیراژ بالا مناسب نخواهد بود.

نحوه عملکرد دستگاه استرچ پیچ دستی

بدون در نظر گرفتن تفاوت هایی که در قابلیت های موجود در این دستگاه ها وجود دارند، عملکرد کلی آنها به صورت زیر می باشد:
 • پس از اتصال کابل دستگاه به پریز برق، با دکمه های در نظر گرفته شده حرارت مورد نظر باید توسط اپراتور تنظیم شود. درجه حرارت با توجه به میزان ضخامت سلفون و جنس بسته ها باید تنظیم شود تا از سوختگی و آسیب وارد شدن به بسته جلوگیری شود.
 • رول های سلفون در غلتک ها مخصوص قرار میگیرد.
 • اپراتور لبه سلفون را روی بسته مورد نظر قرار داده و دور آن میپیچد. در نهایت بخش اضافه توسط تیغه های مخصوص بریده میشود.
 • اضافه های سلوفن توسط اپراتور روی لبه ها و کف ظرف قرار میگیرد.
 • برای ثابت و محکم شدن سلفون های اضافه، بسته روی سطحی به نام اتو سلفون قرار میگیرد. با حرارت دهی بخش های اضافه کاملا روی ظرف محکم شده و امکان نفوذ گرد و غبار و نم و رطوبت به درون بسته وجود نخواهد داشت.
سلفون کش

خواندن مطلب درمورد دستگاه چسب زن:

دستگاه سلفون کش اتوماتیک

از مهم ترین ویژگی هایی که برای ماشین آلات صنعتی باید به آن توجه داشت، سرعت عمل و حذف نقش اپراتور انسانی تا حد امکان می باشد. به همین دلیل دستگاه سلفون کش اتوماتیک طراحی شده است تا با سرعت بالا استرچ پیچی بر روی بسته های مواد غذایی و جعبه ها و غیره انجام شود. همان طور که از نام این دستگاه مشخص است، تمام عملیات سلفون پیچی در این تجهیزات توسط ماشین انجام شده و اپراتور نقش ناظر را ایفا می کند. از مهم ترین ویژگی های این تجهیزات می توان به موارد زیر اشاره نمود:
 • بدنه و سایر قطعات به کار رفته در این ماشین آلات ضد زنگ می باشند و در تماس با مواد مرطوب آسیبی به آنها وارد نمیشود.
 • تمام عملیات پیچاندن سلفون دور بسته و بریدن بخش های اضافه و چسباندن لبه های سلفون بر روی ظرف توسط دستگاه انجام میشود.
 • این ماشین آلات به دلیل نوع طراحی و همچنین حذف نقش انسان در کارها دارای سرعت بالایی بوده و تا ۱۲۰۰ بسته را در ساعت می توانند سلفون کشی کنند.
 • اتو سلفون و صفحه حرارتی که برای چسباندن اضافه های سلفون بر روی بسته ها در نظر گرفته میشود، تفلون بسیار مرغوبی می باشد و به ظرف آسیب وارد نمی کند.

دستگاه سلفون کش پالت

همان طور که در طول متن نیز اشاره شد، کاربرد این ماشین آلات بسیار زیاد است و تنها به کسب و کارهای خانگی و کارخانجات مواد غذایی ختم نمیشود. بلکه از این دستگاه ها برای قرار دادن روکش سلفون روی بسته های بسیار بزرگ و سنگین از قبیل لوازم خانگی و موارد مشابه نیز استفاده میشود. ماشین آلات مورد استفاده برای استرچ پیچی بسته های بزرگ را اصطلاحا دستگاه سلفون کش پالت گفته میشود. بسته های بزرگ قرار گرفته روی پالت های چوبی و فلزی توسط لیفتراک بر روی صفحه دستگاه استرچ کش قرار گرفته و دور تا دور بسته با سلفون کاملا محکم و پوشانده میشود. دستگاه های استرچ پالت به نام سلفون کش های صنعتی نیز شناخته شده می باشند و در انبارهای کارخانجات کاربرد زیادی دارند. از دیگر انواع دستگاه های سلفون کش صنعتی می توان به ماشین آلات افقی، رولی و دروازه ای اشاره نمود که با توجه به شکل محصولات مورد نظر می توان از آنها استفاده نمود.

جنس دستگاه سلفون کشی

جنس متریال به کار رفته در بخش های مختلف این دستگاه ها اهمیت بسیار زیادی دارد، چون ارتباط مستقیم با طول عمر دستگاه خواهد داشت. با توجه به اینکه در اغلب کارخانجات و کارگاه ها احتما وجود نم و رطوبت در محیط و فضا وجود دارد و مواد غذایی و سبزجات نیز همیشه مرطوب می باشند، به همین دلیل جنس سلفون کش ها باید ضد زنگ باشد. از رایج ترین متریال های به کار رفته برای این دستگاه ها می توان به فولاد و استیل اشاره نمود. استیل های به کار رفته برای ساخت دستگاه سلفون کش در نوع استیل ۳۰۴و ۳۰۶ می باشد که به آنها استیل بگیر و استیل نگیر نیز گفته میشود. همچنین لازم به ذکر است، برای افزایش مقاومت دستگاه یک لایه رنگ الکترواستاتیک بر روی آنها قرار میگیرد.
دستگاه سلفون کش

کاربرد دستگاه سلفون کش

از مهم ترین موارد کاربرد دستگاه های استرچ پیچ می توان به گزینه های زیر اشاره نمود:
 • بسته بندی موادغذایی، گوشت، مرغ، سبزیجات، قارچ و غیره در منزل
 • بسته بندی مواد پروتئینی، شیرینی جات و غیره در فروشگاه های بزرگ و کوچک
 • بسته بندی مواد غذایی در کارخانجات
 • سلفون کشی چمدان ها در فرودگاه ها
 • سلفون کشی بسته های بزرگ روی پالت در انبارهای بزرگ صنعتی برای حمل و نقل آسان و افزایش امنیت بسته در برابر ضربه و از هم پاشیدگی

قیمت دستگاه سلفون کش

مانند سایر ماشین آلات صنعت بسته بندی، به دلیل تفاوت هایی که در اندازه و ابعاد و همچنین قابلیت های آنها وجود دارد، نوسانات زیادی در قیمت آنها مشاهده میشود. قیمت دستگاه سلفون کش با توجه به اینکه دستی باشد یا اتوماتیک یا سلفون کش پالت تغییر می کند. همچنین لازم به ذکر است، جنس فلز به کار رفته در این دستگاه ها نیز می تواند تاثیر زیادی بر قیمت نهایی داشته باشد. جنس و نوع قطعات و اجزای داخلی دستگاه و برند تولید کننده موتور و غیره از دیگر مواردی هستند که می توانند منجر به افزایش یا کاهش قیمت دستگاه استرچ کش شود. برای استعلام قیمت انواع مختلف این تجهیزات و ماشین آلات می توانید با کارشناسان پایا پک تماس بگیرید.

خرید دستگاه سلفون کش

با توجه به اینکه سرعت سلفون کشی (cellophane machine)در هر یک از انواع ماشین آلات دستی و اتوماتیک با هم متفاوت می باشد، به همین دلیل لازم است در زمان انتخاب و خرید دستگاه استرچ پیچ به سرعت آنها توجه داشته باشید. علاوه براین، جنس اتو سلفون و میزان مرغوبیت آن اهمیت زیادی داشته و نباید در زمان خرید از آن غافل شد. به منظور تسهیل در فرآیند انتخاب و خرید دستگاه سلفون کش خانگی و صنعتی، کارشناسان پایا پک مشاوره رایگان قبل از خرید هر یک از محصولات خود ارائه می دهند.

 به مجموعه تجهیزاتی که با حرارت دهی، لایه هایی از سلفون را بر روی بسته بندی قرار داده و اضافه های آن را برش داده و مابقی را به لبه های ظرف می چسباند اصلاحا سلفون کش یا استرش کش گفته میشود.

خانگی و دستی ، اتوماتیک و پالت.

برای استعلام قیمت انواع مختلف این تجهیزات و ماشین آلات می توانید با کارشناسان پایا پک تماس بگیرید.

سلفون کش یکی از محصولات شرکت بازرگانی پایاپک ارائه دهنده انواع دستگاه های بسته بندی می باشد . جهت ثبت سفارش با شماره ٠٩١٢٣٨٣٧١٩٩ تماس برقرار نمایید.

نظرات (۲)

 1. شایان
  ۱۴۰۰-۰۶-۳۰ پاسخ

  سلفون کش دستی موجود هست؟

  • پایاپک
   ۱۴۰۰-۰۶-۳۰ پاسخ

   برای اطلاع از دستگاه های موجود با شماره های زیر تماس برقرار نمایید:
   ۵۵۶۹۶۱۳۲
   ۵۵۶۹۸۶۶۰
   همراه: ٠٩١٢٣٨٣٧١٩٩

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *